Rada 3 Pg DHy "Matecznik" im. A. Małkowskiego

Forum Rady 3 Podgórskiej Drużyny Harcerzy "Matecznik" im. Andrzeja Małkowskiego

Ogłoszenie

Rejestracja wyłączona. Tematy widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników.

#1 2013-10-09 18:18:54

lazlo

Przyboczny

Zarejestrowany: 2011-09-24
Posty: 71
Punktów :   

Charakterystyka osób w zastępach

Nie było tego wątku więc pozwoliłem sobie go stworzyć, ale do rzeczy (wymienię to mniej więcej w punktach jeśli coś trzeba jeszcze to dajcie znać):
Jan Florczyk:
- Praca w zastępie
generalnie Janek to cicha osoba i skryta więc za dużo się nie udzielał, jeśli chodzi o wiedzę i poszerzanie jej jest z tym problem, czasem nie umie się skoncentrować i sporo rzeczy może go rozproszyć, myślę że jak się nad nim trochę popracuje wyjdzie dużo dobrych rzeczy i weźmie się do roboty
- Frekwencja
często uczestniczy w zbiórkach zastępu ale również drużyny, jeden z nielicznych usprawiedliwia się zanim go o to zapytam (to na "+" oczywiście) nigdy nie było problemu z jego nieobecnością
- Stopień
tak jak wspominałem trzeba nad jego wiedzę jeszcze popracować, i chyba więcej praktyki. Dość szybko zakończył próbę na harcerza i teraz (chyba) realizuje młodzika.
- zachowanie i stosunek do innych
spokojny chłopak, trochę brak koncentracji, da radę ale czasem że tak powiem brak logicznego myślenia, lubi się śmiać nigdy nie sprawiał problemów jakimiś kłótniami czy sprzeczkami, czy uprzejmy nie wiem, trzeba go troszkę rozwinąć
- inne
wypełnia obowiązki (np. mundur, obecność, notatnik itp.), hobby niestety zapomniałem lecz chyba nie miał zbyt dużego więc można w nim rozwinąć jakąś pasję (lub technikę)

Kacper Augustynek
- Praca w zastępie
Kacper czasem mi pomagał na zbiórkach i pełnił rolę pod zastępowego, nie obarczałem go zbyt dużymi obowiązkami więc nie miał dużego pola do manewru(a może to i źle) gdy wypełniałem np. papierkową robotę pod koniec zbiórki to wtedy prowadził zabawy itp. myślę że dobrze wywiązywał się z tej funkcji i widzę sporą perspektywę w jego działaniu lecz obawia mnie tylko jego czas (wyjazdy na wieś, teatr itd.)
-Frekwencja
Nie była piorunująca dobra ale nie była też najgorsza, myślę że tu przeciętnie w tym punkcie. Czasem się usprawiedliwiał sam czasem ja dzwoniłem.
- Stopień
zamknął wywiadowcę, i chciałby już zacząć Ćwika, pojechać na harce i zacząć działać w tym kierunku
- zachowanie i stosunek do innych
umie wbrew pozorom opanować emocje (wystarczy kiwnąć, mrugnąć cokolwiek) i jest dobrze, stosunek do innych czasem pobłażliwy ale do starszych miał zawsze respekt (no dobra może nie Oleksy ale cii)
-inne
lubi pływać, mieć różne pomysły, duża umiejętność improwizacji i zdolności manualnych. Myślę że będzie dobrze pełnił funkcję zastępowego

Mikołaj Werner
- Praca w zastępie
Dobrze pełnił rolę pod zastępowego i nie mam zastrzeżeń jak i do Kacpra więc jest dobrze, czasem wywiera zbyt mały respekt ale to się da nadrobić.
- Frekwencja
Wiadomo że Mikołaj nie ma łatwego dojazdu (dobrze mieć człowieka w Bronowicach) więc niestety rzadko bywał na zbiórkach drużyny (częściej na zastępu)
- Stopień
Zamknął Wywiadowcę i chce realizować Ćwika, oraz jechać na Harce
- zachowanie i stosunek do innych
Zawsze miły i nigdy chyba nikomu nie zrobił krzywdy, opanowany. Lubi tyrać bekę, i ma spory dystans do siebie, dobrze współpracuje lecz czasem brak mu zdecydowania jeśli ma przejąć przywództwo
- inne
Ma sporą widzę z zakresu teorii i technik harcerskich, da radę być zastępowym

Baltazar Augustynek
- Praca w zastępie
Niestety nie miał żadnej funkcji i jakoś go do tego nie ciągnęło
- Frekwencja
Podobna do Kacpra i ten sam przypadek
- Stopień
zamknął wcześnie młodzika, i robi wywiadowcę, fajnie byłoby gdyby zamknął w tym roku
- zachowanie i stosunek do innych
nie zbyt umie zapanować nad emocjami, czasem wyrwie mu się mała wcinka, nie zawsze skoncentrowany, mały szacunek do innych. Ale mimo wszystko myślę że da się u niego wyrobić autorytet i pokazać że jednak mieć pobłażliwość do innych nie jest zbyt dobry kierunek w przyszłości
- inne
Pomysłowy i nie można go zgasić. Rozwinąć pod względem technik i aby miał konkretną jedną

Wojtek Hajduk
- Praca w zastępie
niestety jego frekwencja nie zapewniła mu dobrej opinii
- Frekwencja
Niestety niska, nie wiem czy mu się nie chciało czy nie miał motywacji, ale tłumaczył w każdym zastępie że nie może i ma piłkę nożna. Ale myślę że w tym roku może będzie lepiej
- Stopień
Ma młodzika, i nie wziął się jeszcze do wywiadowcy (choć do młodzika nie jestem pewny)
- zachowanie i stosunek do innych
Raczej nie sprawia kłopotów, lecz ma małą koncentrację, w stosunku do innych raczej miły.
- inne
często brak logicznego myślenia, trzeba popracować nad jego znajomością technik obozowych, i ogólnej wiedzy.

Adam Kot
- Praca w zastępie
Pełnił rolę chorążego i wywiązywał się w tym obowiązku
- Frekwencja
Dobra, często był na zbiórki i aż się dopytywał czy będzie jakaś zbiórka/gra drużyny. Lubi gry terenowe, zadania, wyzwania itp. Na zbiórkach w zastępie również był często
- Stopień
Bardzo lubi realizować stopnie i piąć się do góry ( to raczej po tacie który jest wojskowym) szybko zamknął próbę na harcerza i realizuje młodzika (potrzeba mu tylko więcej wiedzy)
- zachowanie i stosunek do innych
czasem brak koncentracji, czasem trochę brak kultury, ale to pewnie przez wiek, ale już trzeba go uczyć szacunku i dobrych manier (czy coś). Czasem nie zbyt podobał mi się jego stosunek do ludzi, trzeba z nim czasem tylko pogadać
- inne
lubi gry terenowe i fascynuje się II Wojną Światową, i pewnie za niedługo ASG

To byłoby chyba na tyle, pozdrawiam Lazlo

Offline

 

#2 2013-10-09 18:51:12

 Giewont

Przyboczny

Zarejestrowany: 2011-09-24
Posty: 24
Punktów :   

Re: Charakterystyka osób w zastępach

Przemysław Putkowski:
Osoba chyba najbardziej zaradna i w sprawach manualnych najlepsza w zastępie: ogniska, chatki wszystko co chcecie. Także zdyscyplinowany, rozsądny, porządny w stosunku do osób zarówno z zastępu jak i z innej drużyny (nie licząc biednego Brachańca). Jego największymi wadami jest niezorganizowanie, lenistwo - z tego powodu choć chciałem nie zrobiłem z niego podzastępowego. Potrafi się skupić tylko wtedy jeżeli coś mu się naprawdę podoba albo dostał rozkaz z samej góry, inaczej wymiguje się od pracy. Dostaje dzikie odpały ale dopisałbym to do jego zalet bo można się z człowiekiem pośmiać . Życzliwy, pomysłowy i pomocny, kreatywny i zdeterminowany - ale jak już wspomniałem tylko w sprawach które go wyjątkowo zainteresują. Na zbiórki zastępu uczęszcza aż miło, czasem trochę przeginając biorąc z domu swojego keyborda. Niesystematyczny. Mimo że jest zdolny do wielu głupich rzeczy zawsze zna granicę której nie przekroczy, a nawet jeśli zrobi coś niewłaściwego szczerze żałuje.
Stopień: zdaje wywka przy czym nie ma młodzika.
Zainteresowania (biorąc przykład z Maćka ): gra zarówno na gitarze jak i keybordzie, w sportach go nie widzę natomiast ceni sobie gry komputerowe. poza tym tak jak mówiłem: łażenie, jeżdżenie po lesie z koleżkami na rowerze, szałasy, chatki, strzelanie ze zrobionego na szybko łuku. tak naprawdę żadne zainteresowania. jego ojciec jest wojskowym (saperem) więc to też ma na niego pewnie duży wpływ.

Bartłomiej Putkowski: osoba posiadająca po bracie podobne zainteresowania, umiejętności i zachowania, chociaż robienie z siebie głupka nie wychodzi mu tak dobrze jak Przemkowi. Osoba bardziej niż Przemek rozgarnięta i zorganizowana, zwykle stara się stawiać na zbiórki co nie jest łatwe mając u brata taki wzorzec, pracuje płynnie, szkoli się i rozwija talenty. Czasem jednak podobnie jak brat leniwy, skory do robienia czegoś byle jak. Zdyscyplinowany, lojalny, także życzliwy i pomocny. Zdarzają mu się (z tego co pamiętam) jednak niemiłe odzywki do kolegów, za to sporadycznie.
Stopień: patrz: Przemysław Putkowski
Zainteresowania: patrz: Przemysław Putkowski

Mateusz Brachaniec: Facet, nie owijając w bawełnę, jest tępy. Wiadomości i umiejętności (piszę jak w wymaganiach edukacyjnych) przyswaja zdecydowanie dłużej niż koledzy, jest niedokładny, niezaradny. Pamięć też ma taką sobie co wraz z niską przyswajalnością materiału powoduje, że nie potrafi odpowiedzieć na najprostsze pytania i nie radzi sobie tak jak inni na ścieżce harcerskiej. Jego życie dodatkowo utrudnione jest ciągłą krytyką i wyzwiskami - w szkole a nawet w harcerstwie, co nie pomaga mu, rzecz jasna, zawiązywać znajomości. Często bywa odosobniony, tym bardziej niezdolny do wykonania powierzonych mu zadań. Do kolegów jest raczej życzliwy, wesoło nastawiony ale często się zapomina i swoją przyjaźń objawia rzucaniem się na kogoś z głuchym rykiem co uznaje za świetną zabawę mimo ciągłych pouczeń. Zdarzają się też notorycznie niekulturalne odzywki i wulgaryzmy. Co do frekfencji: często nie chce mu się chodzić na zbiórki drużyny tłumacząc się błahymi wymówkami, lepiej ze zbiórkami zastępu na których pojawia się często i zawsze usprawiedliwia się w przypadku jego nieobecności. 
Stopień: młodzik
Zainteresowanie: tutaj ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Głównie wojsko bo tata jest naturalnie wojskowym i chyba tyle wiem. Sport - śmiech na sali. Przedmioty szkolne - to samo. Myślę że po prostu też gry harcerskie: walka z wrogiem, podchody, gry terenowe. Co, tak jak wszystko, średnio mu wychodzi.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl